Piotr Krajewski – Konferencja Prasowa nt. nieobyczajności w programie Top Model (

0
49Przybywa krytyków programu „Top Model” emitowanego w stacji TVN, który wyławia talenty dla świata mody. Coraz więcej osób twierdzi, że kandydatki na modelki są w nim upokarzane. Świat projektantów mody spotkał się z minister ds. równego traktowania Elżbietą Radziszewską. Padły słowa: „nie” poniżaniu i tresurze.
Podziel się: Więcej
W obronie kandydatek na modelki z programu „Top Model” zebrał się okrągły stół przedstawicieli świata mody i obrońców praw człowieka. Zebranych oburzyło zachowanie jednego z jurorów show, projektanta mody Dawida Wolińskiego, który osobiście sprawdzał, czy biust pewnej kandydatki jest naturalny.

— Obmacywanie młodej dziewczyny nie jest czymś normalnym — mówił na spotkaniu z Radziszewską projektant Piotr Krajewski. Minister Radziszewska oceniła z kolei: — Szowinizm i seksizm w mediach są niedopuszczalne i powinny być piętnowane.

Podobne zdanie ma Karolina Pytlos, która zrezygnowała z udziału w programie. — Dziewczyny tam nie są traktowane jak zwykłe kobiety, a jak — nie oszukujmy się — zwierzęta — powiedziała. Karolina w programie „Top Model” dostała się do trzydziestki najlepszych dziewczyn. Zrezygnowała z udziału z powodu choroby — dziś uważa, że miała szczęście.

— Jeżeli to ma być prawdziwy świat modelek, to nie chciałabym nigdy być modelką — podkreśliła.

Ani TVN, ani producent programu nie komentują zachowania projektanta. On sam nie ma sobie nic do zarzucenia. Na swoim profilu na Facebooku napisał: „Top skandal stał się jednym z głównych tematów przed wyborami…szkoda ze nikt z publicystów…dziennikarzy…i wielkich obrońców moralności nie widzi, co innego dzieje się w naszym kraju. Najważniejszy okazał się cycek i jak się tak głębiej zastanowić, to właśnie ci wszyscy ludzie właśnie do tego się nadają…do gadania o cycku. Poważne sprawy powinni zostawić poważnym ludziom…smutek”.

Prezes Fundacji Kidprotect.pl Jakub Śpiewak zwrócił uwagę, że ten program oglądają młodzi ludzie, którzy marzą o karierze modelek i modeli. — Jeśli do niej trafią, będą myśleli, że takie zachowania są tam normą i że muszą na nie pozwalać — mówił. Jego zdaniem może to być wzorzec relacji damsko-męskich dla młodych widzów programu. — Potem chłopak w gimnazjum uzna, że normą jest mówienie do koleżanki „pokaż cycki” i dotykanie ich — dodał Śpiewak.

Elżbieta Radziszewska wysłała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę. Inne wpłynęły od indywidualnych zbulwersowanych widzów.

KRRiT nadal czeka na wyjaśnienia ze strony stacji. Może nakazać zaprzestania nadawania programu albo nałożyć na nadawcę karę finansową.

Nguồn: https://dantrithegioi.com

Xem thêm bài viết khác: https://dantrithegioi.com/giai-tri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here